Często rozmawiam z Wami i opowiadacie jak pomogło Wam, gdy odstawiliście jakiś produkt lub grupę produktów. Cieszę się, że rośnie liczba ludzi, którzy widzą, że tradycyjna hospitalizacja (położyć na łóżko, zrobić badanie, dać lek i… kijowe jedzonko, brak ruchu) daje słabe wyniki jeśli chodzi o powrót do pełnego zdrowia.

Im dłużej żyję na tym świecie tym rośnie moja pewność, że każdy z nas potrzebuje osobistej, intymnej relacji z Bogiem. Tylko wtedy czujemy się bezwarunkowo kochani i przyjęci jako wartościowe osoby. **Zaś Zachowywanie Bożych Słów w sercu oraz otwarcie na Jego prowadzenie jest najlepszym lekarstwem! Wtedy ma miejsce najszybszy proces uzdrowienia w chorobach duszy, umysłu, ciała i relacji międzyludzkich. **Tylko Święty Bóg może nadać naszemu życiu cel i znaczenie. Mam więc głębokie przekonanie i dzielę się nim z Tobą, że ta refleksja na temat diet i tego, że pewnej grupie ludzi szkodzą na przykład kasze, a innym gluten jest po prostu odzwierciedleniem różnorodności i tego, jak jesteśmy stworzeni. Nie ma dwóch takich samych osób i każdemu z nas szkodzi/pomaga coś innego. Dana sytuacja może być inaczej odebrana przeze mnie, a inaczej przez Ciebie, dlatego w moim przekonaniu nie ma jednej diety dla każdego, bo każdy z nas jest – po prostu – inny. Ty jesteś inny teraz jak to czytasz niż jeszcze rano, zmieniły Cię dzisiejsze wydarzenia, myśli, modlitwy, interakcje. TY z rana już nie istniejesz – to przeszłość. Dlatego zachęcam w głębokiej i intymnej więzi z Bogiem, który jest jedynym Lekarzem dla Ciebie i mnie (może dlatego, że nas stworzył? 😉 ) i z Nim sprawdzaj co Ci służy, a co nie, oraz otwierał się na pełne zdrowie i łaski jakie chce dać Ci Bóg poprzez ludzi jakich stawia Ci na drodze, lekarzy, artykuły, czyli wszystkie „przypadki”, które są drogowskazami. To nie zawsze jest łatwy proces. Modlę się, aby Twoje oczy były wpatrzone w Boga, a On poprowadzi Cię do pełni ZDROWIA, bo to nie On wymyślił chorobę. On nas przeznaczył do PEŁNI!
Spróbuj się otworzyć na nowe możliwości, które On oferuje. Jezus Chrystus jest w stanie zmienić najtrudniejsze doświadczenie Twojego życia w coś nowego, pięknego i wprowadzającego w niezwykłą relację z Nim, samym sobą oraz innymi.