Rzuć palenie już dziś i wróć do zdrowia, a także do formy jakiej nie byłeś od lat. Czy wiesz, że Twój organizm zacznie się naprawiać w kilka minut po ostatnim papierosie? Tak, mamy tak wyposażone ciała, że samoodnawiają się co jakiś czas – jeśli (bardzo ważne!!!) mu się nie przeszkadza i nie truje jeszcze bardziej.

Ok, jak zacząć? Zrób rachunek zysków i strat – tych zdrowotnych, odnośnie Twojego wyglądu oraz finansów. I nie oszukuj się: nie ma czegoś takiego jak palenie okazjonalne (już 1 papieros dziennie zwiększa Twoją szansę na raka płuc 8 razy, a skóra traci elastyczność i zmienia kolor!). To jest kwestia zero-jedynkowa. Albo się pali albo nie pali. Tu mi się przypomina zespół Raz, Dwa, Trzy, który śpiewa „nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w oka mgnieniu”. Tak, to też dotyczy palenia. Także spójrz dziś Prawdzie w oczy i nazwij siebie palacze, a potem… poproś o siłę i konsekwencję w decyzjach, aby to zmienić. Tak, wiem, łatwo się pisze.

Aby łatwiej rzucić palenie i odbudować zniszczenia w organizmie warto podejść do tematu jak do gruntownego remontu – im lepiej się przygotujesz tym lepiej Ci pójdzie, a efekt końcowy będzie imponujący. Oto nasze propozycje:

  1. Poproś Boga o wsparci. On jest z Tobą ZAWSZE, choć nie zawsze mamy taką świadomość. Módl się do Ducha Świętego, aby pomógł Ci mądrze wybierać
  2. Przygotuj się na walkę. Nie, nie przesadzam. Przez lata dostarczałeś organizmowi nikotyny, więc nie zdziw się, że jej odstawienie będzie szokiem dla ciała. Nie jesteś jednak tylko ciałem! Warto byś wiedział, że sporo osób po ostawieniu papierosów przez kolejne dwie doby odczuwa zawroty głowy, przez tydzień mogą mieć problemy ze snem i czują się podenerwowani. Po dwóch tygodniach problemów z koncentracjom organizm jednak łapie równowagę i kończy się głód nikotynowy. Przez miesiąc możesz czuć się naprawdę zmęczony, mieć zaparcia. A nawet do trzech miesięcy możesz zdziwić się jaki masz apetyt. Wytrzymaj jednak bez papierosa, Twój organizm już zapomniał jak to jest żyć bez substancji smolistych – daj mu się przestawić. Nie straszę Cię, a chcę abyś wiedział co Cię może czekać, abyś nie spanikował.
  3. Jedz ryby – brytyjscy naukowcy zbadali, że najlepszym składnikiem odwracającym skutki zwężania tętnic jest tauryna. To przyśpieszy regenerację. Wybieraj niehodowlane rybki.
  4. Dym i zawarte w nich szkodliwe substancje atakują oskrzela i płuca – bo tamtędy wnikają do Twojego ciała, dlatego rozpocznij naturalną odnowę komórek i zacznij jeść żurawinę (w każdej postaci, im mniej przetworzona tym lepiej!). Badania prowadzone w Miami wykazały, że to antocyjanidy zawarte w żurawinie są tak pomocne, że spowalniają rozwój raka płuc i wspomagają regenerację organizmu.
  5. Pij napar z tarczycy bajkalskiej – spowalnia podział komórek (mitoz) to znacznie spowolni procesy starzenia się organizmu. Zobaczysz, że można odmłodnieć!
  6. Przygotuj zdrowe przekąski pod ręką. Jak dopadnie Cię ochota na coś niezdrowego zaczniesz przegryzać marchewkę lub selera naciowego – tak nie zyskasz dodatkowych kilogramów, a dodasz sobie błonnika, który pomoże przy zaparciach. Jeśli zawczasu nie zadbasz o pulę zdrowych przekąsek – przytyjesz, a niestety wiele osób widząc swój trud w tej walce i przybierające kilogramy poddaje się… a byli tak blisko. Tak jednak być nie musi!
  7. Brawo! Ogromny postęp za Tobą! Spójrz na swoje palce – już nie są żółte, skóra odmłodniała, a brzydki zapach z ust nie musi być kryty różnymi „miętusami”. Możesz być z siebie dumny!