Ufność Józefa

Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.
Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.
Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.
Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło.
Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów».
Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

Mateusza 1,16.18-21.24a.

Niesamowity jest ten fragment Ewangelii tak samo, jak wiara Józefa, który uwierzył w to, co przekazał mu anioł Pański. Patrząc tak całkowicie po ludzku, to jego wybranka zachodzi w ciążę, podczas gdy on z Nią nie współżył. Dodatkowo Maryja po dłuższej nieobecności u jego boku wraca z zaokrąglonym brzuszkiem. Pozostali mieszkańcy również tylko czekali, aż Maryja zostanie ukarana. Józef tak naprawdę traci wybrankę swojego serca, więc przeżywa ogromny dramat!

Jak wielka musiała być wiara Józefa, do którego we śnie przybył anioł Pański, a on pomimo równie niesamowitej i nieprawdopodobnej informacji, że jego wybranka jest brzemienną za sprawą Ducha Świętego, uwierzył i zbudziwszy się ze snu *wziął swoją Małżonkę do siebie. * Oznacza to, że Józef był bardzo mocno zjednoczony z Bogiem, co pozwoliło mu uwierzyć w słowa anioła Pańskiego tak, jak my wierzymy i ufamy naszemu najlepszemu przyjacielowi.

Zachęcam Cię dzisiaj, abyś pomyślał o tym, jak wygląda Twoje zaufanie względem Boga. Jak Ty byś się zachował, może nie na miejscu Józefa, ale gdybyś usłyszał od anioła Pańskiego równie nieprawdopodobną informację co Józef? Gdybyśmy mieli taka wiarę jak Józef, Bóg mógłby w naszym życiu dokonywać o wiele więcej niż do tej pory. Amen!