Czyń dobro!

Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych, siedemdziesięciu dwóch, i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.
Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.
Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki.
Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.
Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: „Pokój temu domowi”.
Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was.
W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu.
Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą;
uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: „Przybliżyło się do was królestwo Boże”».

Łk. 10,1-9

Czytając dzisiejszą Ewangelię nie sposób uciec od pytania: „Czym jest żniwo, o którym mówi Pan?”. Otóż tym żniwem jest czynienie dobra, jak również niesienie  pomocy oraz – przede wszystkim – Dobrej Nowiny mówiąc „Przybliżyło się do was królestwo Boże”. Często skupiamy się na efektach naszej pracy i oceniamy czy jesteśmy skuteczni. Zapominamy jednak o tym, że czyniąc dobro jesteśmy blisko Boga i to powinno być dla nas najważniejsze! Oczywiście widząc efekty naszych działań jesteśmy jesteśmy z siebie jeszcze bardziej dumni, ale to jest „tylko” dodatek.

Czy Ty jesteś Żniwiarzem, który każdego dnia zbiera swoje żniwo i niesie ludziom dobro i miłość? Każdego dnia Bóg nas posyła między wilki, które będą nas oceniać, mówić, że robimy coś, ponieważ mamy w tym interes i będą zamknięci na nasze słowa i działania. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest samo działanie i niesienie dobra, a naszą „pracę” w drugim człowieku niech dokończy sam Duch Święty. Amen!