/ Bóg

Dotknij Jego płaszcza

Gdy Jezus i uczniowie Jego się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu.
Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go poznano.
Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych, tam gdzie, jak słyszeli, przebywa.
I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby choć frędzli u Jego płaszcza mogli się dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

Marka 6,53-56.

Zauważyliście, że Jezus uzdrawiając innych z różnych chorób, w zdecydowanej większości dokonywał tego poprzez dotyk, czyli przez bliskość między Nim a człowiekiem? Skoro Jezus mógł wszystko, to również mógł uzdrawiać „na odległość”, a skoro tak, to dlaczego większość uzdrowień odbywała się właśnie przez dotyk?

Jezus pokazuje nam,** jak ważna jest bliskość z Nim.** Pokazuje, że gdy jesteśmy blisko Boga, mogą mieć miejsce cudowne uzdrowienia lub niewytłumaczalne sytuacje, które całkowicie zmieniają nasze życie. Bóg chce, abyśmy byli blisko Niego, ponieważ tylko wtedy odnajdziemy nasze prawdziwe szczęście i znajdziemy ukojenie naszych chorób, ran oraz naszych lęków.

Jezus przychodzi do każdego z nas i chce, abyśmy mogli *choć frędzli u Jego płaszcza się dotknąć. *Czy Ty skorzystałeś już z tej możliwości? A może nadal liczysz na to, że ze wszystkim poradzisz sobie sam? Bóg zaprasza właśnie Ciebie do bliskiej relacji i czeka, aż przyjdziesz na spotkanie z Nim. Amen.

Dotknij Jego płaszcza
Share this