Jesteś solą tej ziemi?

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.
Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze.
Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu.
niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.

Mateusza 5,13-16.

Często mówimy sobie, że nic nie możemy zmienić. Ludzie nie chodzą na wybory, ponieważ uważają, że ich głos nic nie zmieni. Nie postępujemy tak jak byśmy chcieli, tylko dlatego, że „wszyscy” robią inaczej.  Natomiast dzisiejsza Ewangelia pokazuje nam, że jest dokładnie … odwrotnie! Jak uważasz ile potrzeba dodać soli do potrawy, aby zmieniła ona swój smak? Według mnie bardzo niewiele. Ile światła daje nawet najmniejsza lampka, którą postawimy w naszym pokoju? Według mnie, co najmniej tyle, abyśmy mogli spokojnie po tym pokoju poruszać. Tak samo jest z naszą wiarą!

Jezus mówi dziś do nas *Wy jesteście światłem świata, *a wiemy przecież, że Jezus otoczył się „tylko” dwunastoma Apostołami, których wysłał nie na okoliczne wioski czy też do jednego większego miasta, tylko … na cały świat! Jak myślisz czy oni myśleli sobie, że jest ich za mało, aby cokolwiek zmienić? Pewnie mieli wątpliwości i byli przerażeni, natomiast zamiast siedzieć i nakręcać samych siebie, że to niemożliwe, zaufali Panu i poszli na cały świat! Z każdym dniem, z każdą kolejną rozmową, kazaniem, z każdym kolejnym odwiedzanym miastem lub wioską, było ich coraz więcej! Dokładnie tego samego Jezus oczekuje dzisiaj od nas!

Nie mów, że nie robisz nic, ponieważ nic nie znaczysz i nic nie zmienisz! Gdyby tak zrobili Apostołowie to kto wie jaka byłaby nasza wiara? Głoś Słowo Boże i dziel się dobrem ze swoimi bliskimi i bądź pewien, że oni „poniosą” to dalej – *niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. *Często słyszymy w różnych środowiskach radę „bądź sobą”. Rada niby oczywista, trochę może nadużywana, ale o to właśnie chodzi. Świat nie potrzebuje klonów, a my niestety zamiast myśleć i działać „po swojemu” wyłączamy myślenie i idziemy za tłumem. Myślisz, że Jezus tego od nas chce?

Bóg każdego z nas, powołał do wypełnienia innej pustki na tym świecie. Dał nam unikalne talenty i predyspozycje, z których my niestety nie korzystamy. Bądź *solą tej ziemi *i zmień „smak” naszego świata, aby był on dla nas o wiele bardziej smaczny, wartościowy i przyjemny. Amen!