/ energia

Więcej energii - prosty trik!

Chcesz mieć więcej energii od zaraz? Mam dla Ciebie jeden prosty trik do zastosowania. W zasadzie jest to … nawyk do wypracowania, ale z odrobiną chęci spokojnie go opanujesz i nawet nie zauważysz jak będziesz go stosować.

Ok, ale co to takiego?
Otóż, gryź jedzenie powoli i bierz mniejsze kęsy. Co to znaczy powoli? Tak, aby gryźć każdy kęs 30 – 50 razy. A czemu mały? Bo jak jest zbyt duży to naturalnie chcemy się go pozbyć: możemy go wypluć (ale po co jak jedzonko jest pyszne?) albo połknąć, więc będzie Ci ciężko zastosować się do tej zasady.

Dobrze, co to ma wspólnego z energią?
Bardzo dużo! Jedzenie to nasze paliwo, a w zasadzie składniki odżywcze w nim zawarte. Aby to paliwo mogło dobrze się wchłonąć i zafunkcjonować trzeba je uaktywnić. W jamie ustnej znajduje się ślina, która pomaga rozłożyć każdy kęs pożywienia, a im lepiej nastąpi trawienie w Twoich ustach tym mniej energii będziesz potrzebować do przyswojenia pokarmu w pozostałych częściach Twojego przewodu pokarmowego – oszczędzasz więc energię, którą masz do dyspozycji! Poza tym każde gryzienie spożywanego przez Ciebie jedzenia jest podstawową porcją energii, którą niejako „wyciągasz” z pokarmu. Naukowcy nawet piszą, że jeśli gryziesz jedzenie 10 razy to dostajesz 10 „porcji” energii, a jak 100 razy to – 100 takich „porcji”.

Nie połykajmy więc jak gęsi w biegu, bo te kilka minut dłużej poświęcone na ułatwienie Twojemu ciału przyswojenia składników odżywczych może spowodować, że wykonasz swoje obowiązki znacznie szybciej, bo będziesz miał siłę, aby ogarnąć więcej. Takie to proste!

To co, podejmujesz wyzwanie?

Więcej energii - prosty trik!
Share this