Utnij więzy zła!

Marka 4,26-34.
Jezus powiedział do tłumów: «Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię.
Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak.
Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarnko w kłosie.
A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza się sierp, bo pora już na żniwo».
Mówił jeszcze: «Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy?
Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi.
Lecz wsiane wyrasta i staje się większe od jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki powietrzne gnieżdżą się w jego cieniu».
W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją rozumieć.
A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.

Czy słyszałeś kiedyś jak ktoś o sobie mówił jestem złym człowiekiem? A może sam tak o sobie myślisz? Dzisiejsza Ewangelia mówi nam, że Królestwo Boże jest jak ziarno, które gdy się zasieje, rośnie w dzień w nocy. Jeśli my sami dopuścimy do siebie dobro i miłość, to one same będą w nas wzrastać, a my nie będziemy wiedzieć jak się to wszystko dzieje.

Dobro nie rośnie w nas, ponieważ jesteśmy przywiązani do zła. Gdy odcinamy więzy ze złem, dobro automatycznie zaczyna wrastać. Odetnij się od ludzi, którzy czujesz, że ciągną Cię w dół i pchają do złego. Zmień swoje przyzwyczajenia, które wiesz dobrze, że są złe i nie popychają Cię do rozwoju. Wstąp do wspólnoty, lub innych grup/stowarzyszeń, w których są ludzie, którzy mają podobne zainteresowania, wartości oraz cele do Twoich. W ten sposób, przebywając z takimi ludźmi, dobro zacznie w Tobie kiełkować, rosnąć i  rozwijać się. Nic nie dzieje się od razu, natomiast gdy zechcesz zerwać ze złem i poczynić w tym kierunku pierwsze kroki (zasiejesz ziarnko gorczycy), to później sam będziesz się dziwił, jak bardzo, ono już w Tobie urosło!

Moja przemiana zaczęła się od mojej Żony, o czym już wielokrotnie wspominałem, natomiast gdybym Ja sam nie chciał tej przemiany, to nawet moja Żona nic by tutaj nie zdziałała. Sam postanowiłem być bliżej Boga, więc zacząłem chodzić do kościoła oraz modlić się i przystępować do Sakramentów. Sam chciałem i  zmieniłem otoczenie, zapisując się do rozgrywek amatorskiej ligi piłki nożnej, aby otaczać się osobami, które podobnie jak Ja kochają sport i rywalizację. Przestałem narzekać na to wszystko, na co nie miałem wpływu oraz całkowicie przestałem oglądać tv, które zabierało mi mnóstwo czasu. Mógłbym wymieniać bardzo wiele innych kwestii, które sprawiły, że moje życie zmieniło się nie do poznania. Skoro Ja mogłem to zrobić to Ty także możesz! Życie to nieustanna nauka i rozwój, podobnie jak ziarenko gorczycy wsiane wyrasta i staje się większe od jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki powietrzne gnieżdżą się w jego cieniu.

Pomyśl dzisiaj proszę nad tym, które więzy zła powinieneś odciąć już dziś i pomyśl również gdzie one Cię doprowadzą, jeżeli ich nie utniesz! To bardzo ważna, a wręcz fundamentalna rzecz na start, aby dobro mogło również w Tobie zacząć kiełkować, a obiecuje Ci, że gdy to się już stanie, sam będziesz zdziwiony jak szybko zaczyna w Tobie rosnąć. Amen!