Rodzina Boga

Marka 3,31-35.
Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać.
Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie».
Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są braćmi?»
I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: «Oto moja matka i moi bracia.
Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką».

Dzisiejsza Ewangelia jest kontynuacją sobotniej Ewangelii, w której  czytaliśmy o bliskich Pana Jezusa, którzy postanowili powstrzymać Go w Jego gorliwości w pomaganiu ludziom, która była tak wielka, że wydawało się, iż „odszedł od zmysłów”. Dziś czytamy o sytuacji, która miała miejsce, gdy już bliscy Jezusa nadeszli. Dla mnie jest to obraz, w którym Jezus „nie zwalnia tempa” i gdy inny mówią, że „odszedł od zmysłów”, On dodaje, że Ci ludzie, którzy Go otaczają są Jego rodziną i mówi *Oto moja matka i moi bracia.
Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką. *Ciekawe co myśleli po tych słowach Ci, którzy wcześniej nazwali Jezusa tym, który odszedł od zmysłów.

Jezus pokazuje nam, że każdy z nas jest dla Niego tak bliski jak brat, siostra czy matka. On tak nas kocha i tak o nas dba, jak my dbamy (i to jeszcze nie zawsze) o naszych najbliższych. Pytanie jednak na dziś brzmi: czy Jezus jest dla mnie jak brat? Czy chce z Nim mieć tak bliską relacją jak ze swoją rodziną? Czy kocham Go tak mocno, jak swoją matkę, ojca, żonę czy męża? Nie wiem jak wy, ale Ja mam czasem takie wrażenie, że traktujemy Jezusa jak dalekiego krewnego, albo kumpla, który gdy my czegoś potrzebujemy, to wykonujemy do niego telefon i prosimy o wsparcie.

Jezus patrzy na Ciebie jak na kogoś najbliższego i daje Ci to co ma najlepsze! Zobacz jednak, jak Ty na Niego patrzysz i kim On jest dla Ciebie? Gdy modlimy się z Agą, często mówimy „dziękujemy Ci Panie, że razem z nami tworzysz tą rodzinę i jesteś częścią naszego małżeństwa”. Zapraszam Cię dziś do spojrzenia na Jezusa właśnie w taki sposób.