Pasterze pospiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie.
Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu.
A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali.
Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu.
A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane.
Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.
Łukasza 2,16-21.

Kochani, dziś rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy, w który wchodzimy z wieloma planami, marzeniami, celami, założeniami i wierzymy, że Pan Bóg, będzie nam w tym wszystkim błogosławił. Dziś Ewangelia mówi nam o jednej z umiejętności Maryi, która również i nam pozwoli zwiększyć szanse na zrealizowanie naszych planów.

Często podejmujemy decyzję „na gorąco”, bez zastanowienia, albo to co ktoś nam powie – my uznajemy, za prawdę i działamy, zgodnie z czyimiś założeniami. Po czasie okazuje się, że robimy coś, co zupełnie nie sprawia nam przyjemności, do czego nie mamy zaangażowania i cały projekt upada, a nasze pretensje zrzucamy na innych. W Ewangelii czytamy natomiast *Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. *Maryja cieszyła się i przyjmowała wszystkie rady i słowa, które słyszała od innych, natomiast *rozważała je w swoim sercu. *

Dziś nowy rok, więc życzymy Ci, abyś w tych nadchodzącym miesiącach, robił tylko to, co wypływa z Twojego serca i Twojej woli. Abyś mógł samodzielnie myśleć i rozważać, czy ten ruch jest dla Ciebie odpowiedni. Przyjmuj oczywiście rady innych, szczególnie tych bardziej doświadczonych od Ciebie w danej dziedzinie, natomiast ZAWSZE myśl samodzielnie i bierz odpowiedzialność za Twoje działania. Bądź jak Maryja, która spokojnie rozważała w swoim sercu te tematy, które były dla Niej naprawdę kluczowe, aby móc potem podjąć najlepsze rozwiązanie dla Niej, Józefa i oczywiście Jezusa. Amen.