Duchu Święty przyjdź!

Jezus powiedział do swoich Apostołów: „Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować.
Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom.
Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić,
gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.
Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią.
Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

Mateusza 10,17-22.

Jezus ostrzega dziś Apostołów, a co za tym idzie również i nas samych, że głoszenie Ewangelii, mówienie o Nim, jak również pójście Jego drogą, może stawiać nas w bardzo trudnych sytuacjach. Czy zdarzyło Ci się, że gdy mówiłeś o wierze inni patrzyli na Ciebie delikatnie mówiąc nieprzychylnie? A może doznałeś wyśmiania lub odrzucenia z powodu swojej wiary?

Jezus pokazuje nam, że Jego droga nie jest łatwa, natomiast mówi również, abyśmy się nie bali, ponieważ w trudnych chwilach będzie przez nas mówił Duch Święty. Wiecie, Ja gdy jestem przed trudną rozmową lub spotkaniem, od którego wiele zależy, zawsze modlę się o to, aby przemawiał przeze mnie Duch Święty. Gdy idziemy do młodzieży, mówić świadectwo, również modlimy się, aby Duch Święty przez nas przemawiał. To naprawdę pomaga i zachęcam Cię do tego, abyś przy kolejnej trudnej chwili, zaprosił do siebie Ducha Świętego, a On na pewno przyjdzie i Cię wesprze!

Niech ten drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, będzie dla was dniem, który spędzisz z najbliższymi Ci osobami, a w waszych sercach, niech zagości Duch Święty. Amen.