Nieś Ducha Świętego!

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy.
Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.
Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę.
Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.
A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?
Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie.
Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana».

Łukasza 1,39-45.

W dzisiejszej Ewangelii czytamy o spotkaniu Maryi i Elżbiety. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienia od Maryi poczuła poruszenie nienarodzonego jeszcze Jana Chrzciciela, co na pierwszy rzut oka, można potraktować jako coś zwyczajnego – przecież kobiety będące w stanie błogosławionym, czują jak porusza się dziecko. Jednak gdy wczytamy się dokładnie, zwrócimy uwagę, że z pozdrowieniem Maryi zbiegło się, ze zstąpieniem na Elżbietę Ducha Świętego. Możemy tutaj dostrzec niezwykłą rolę Maryi, która nie tylko przynosi Syna Bożego – Zbawiciela, ale także Ducha Świętego – Pocieszyciela.

Zastanówmy się dzisiaj, co my przynosimy innym, czy jest to radość, wsparcie i zrozumienie, czy raczej smutek, nerwowość i żal? Często się nad tym nie zastanawiamy, ponieważ skupiamy się na naszych potrzebach, a nie na tym, co my możemy dać innym. Gdy gościcie różnych znajomych u siebie, to co czujecie gdy odwiedziny dobiegną końca i goście wychodzą do swoich domów? Mówicie *nareszcie poszli, nie mam już sił, * czy też wasze myśli idą w stronę *szkoda, że musieli już iść, bo naprawdę miło się rozmawiało? *Jak myślisz, do jakich „gości” Ty się zaliczasz?

Bądź dla innych tą osobą, która będzie przynosiła innym pokój, radość, a wychodząc do domu, pozostawiaj chęć oczekiwania na kolejne wasze spotkanie. Pamiętaj, że zmiana Twojego otoczenia, zaczyna się od Ciebie, więc uśmiechnij się i napełniony Duchem Świętym zmieniaj otaczającą Cię rzeczywistość. Amen!