/ Bóg

Niegasnące światło

Jezus powiedział do Żydów: „Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie.
Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni.
On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście radować się krótki czas jego światłem.
Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wykonania; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał”.

Jana 5,33-36.

A co dla nas jest światłem, którym cieszymy się przez krótki czas? Kolejna komórka z nowymi funkcjami lub inny sprzęt elektroniczny? Może kolejne wykupione szkolenie, które zapala w nas chęć do zmiany i działania, ale okazuje się, że tydzień po szkoleniu jego światło całkowicie zgasło? Może nasze marzenia, które przy pierwszych większych zmaganiach do ich realizacji, już nie są dla tak istotne i mówimy to nie dla mnie?

Niestety Pismo Święte i wiara, również mogą być dla nas światłem, które szybko zgaśnie, ponieważ liczymy, że gdy tylko zaczniemy czytać Pismo, modlić się i chodzić do kościoła, to już nie będzie trudnych chwil, porażek i cierpienia. Jednak, gdy naprawdę zaczniemy czytać Pismo Święte, które przecież ukazuje nam dzieła Jezusa, które ciągle trwają i nie mają końca, to wówczas nasze światło nigdy nie zgaśnie! Ewangelia nie jest czymś, co jest dla człowieka chwilową atrakcją, tylko dzięki niej mamy radość, która nigdy się nie wyczerpie! Za każdym razem gdy wczytujemy się w Ewangelię odkrywamy w niej coś nowego, pomimo, że czytaliśmy już wielokrotnie dany fragment. To jest właśnie wiara, która nigdy nie zostanie przez człowieka całkowicie zgłębiona.

Nie szukaj przyjemności w rzeczach doczesnych, które uszczęśliwiają na krótką chwilę, a gdy się znudzą wyrzucisz je i zastąpisz nową, którą czeka taki sam los za jakiś czas. Prawdziwa bliskość z Bogiem da Ci coś, co nigdy nie przeminie i sprawi, że poczujesz czym jest miłość Boga. Amen.

Niegasnące światło
Share this