/ arcykapłani

Nasze pytania

Gdy Jezus przyszedł do świątyni i nauczał, przystąpili do Niego arcykapłani i starsi ludu z pytaniem: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę?»
Jezus im odpowiedział: «Ja też zadam wam jedno pytanie; jeśli odpowiecie Mi na nie, i Ja powiem wam, jakim prawem to czynię.
Skąd pochodził chrzest Janowy: z nieba czy od ludzi?» Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: „z nieba”, to nam zarzuci: „Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?”
A jeśli powiemy: „od ludzi”, boimy się tłumu, bo wszyscy uważają Jana za proroka».
Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy». On również im odpowiedział: «Więc i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię».
Mateusza 21,23-27.

Jezus w dzisiejszej Ewangelii otrzymał pytanie *Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę? *A jakie pytania otrzymuje Jezus od nas każdego dnia? *Jezu dlaczego to mnie spotkało? Dlaczego mój mąż pije? Czemu muszę tak cierpieć? Dlaczego Cię nie słyszę? Czemu mnie nie wspierasz? *To oczywiście kilka z pytań, które od razu przyszły mi na myśl, natomiast Ty wiesz najlepiej jakie są Twoje pytania.

Teraz odwróćmy trochę sytuację. Jeżeli zadajesz pytanie np w grupie 5 osób i odpowiada Ci na nie osoba, której akurat nie do końca wierzysz, a mówiąc wprost, której nie ufasz, to czy uwierzysz jej odpowiedzi, czy raczej natychmiast ją odrzucisz? Jeżeli masz jakiś problem i mówisz o tym np swoim rodzicom, to czy na poważnie weźmiesz ich porady, czy jednak powiesz a co oni mogą wiedzieć? Kierując pytania do Boga, zapytaj najpierw sam siebie *czy Ja naprawdę w Niego wierzę, ufam Mu i chcę, aby mnie prowadził? *Jeżeli Bóg jest dla Ciebie „złotą rybką” mającą spełniać twoje życzenia, lub kimś od „czarnej roboty”, to oznacza ni mniej ni więcej, że nawet jakby Ci Pan odpowiedział na Twoje pytania, to i tak byś nie usłyszeli Jego odpowiedzi, a już na pewno byś w nie, nie uwierzył.

Zastanów się dziś czy Jezus jest dla Ciebie Panem i Zbawicielem, któremu ufasz całkowicie i wiesz, że On chce dla Ciebie wszystkiego co najlepsze? A może Jezus daje Ci odpowiedzi na Twoje pytania i gdzieś w głębi siebie słyszysz je, ale ich nie dopuszczasz do siebie, z jakiegoś powodu?

Nasze pytania
Share this