Mądrale

Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa: «Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?»
On odparł: «Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko.
Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał».
Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

Mateusza 17,10-13.

Postawa uczonych w Piśmie idealnie odzwierciedla wielu z nas. Dlaczego? Jak często masz styczność z osobami, które zupełnie nie mają pojęcia o danym temacie, ale z wielką ochotą doradzają innym? A może potrafisz sobie teraz skojarzyć osobę, która uwielbia się wymądrzać, a sama jest bardzo daleko od siebie samej, ponieważ cała jej uwaga jest skierowana na zewnątrz?

Jezus mówi nam dzisiaj, abyśmy skupili się na własnym sercu i swojej wewnętrznej przemianie. Wtedy gdy to nastąpi, dzięki otwartości naszego serca, będziemy widzieć oczami to, co do tej pory było dla nas całkowicie niewidoczne i jednocześnie trudne do pojęcia przez nasz rozum. Uczeni w Piśmie, mieli tak zamknięte serca, że nie dostrzegli Jana Chrzciciela, a nawet samego Jezusa!

Zwróć dzisiaj proszę szczególną uwagę na Twoją otwartość na to, co dzieje się wokół Ciebie i na ludzi, z którymi masz styczność. Jeżeli Twoje serce będzie prawdziwie otwarte, dostrzeżesz w swojej codzienności to, czego do tej pory nie zauważałeś. Amen.