/ Duch Święty

Nasi doradcy

Jezus powiedział do tłumów: «Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom:
„Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili”.
Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: „Zły duch go opętał”.
Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije, a oni mówią: „Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników”. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny».

Mateusza 11,16-19.

Czytając dzisiejszy fragment, chciałoby się powiedzieć „tak źle i tak niedobrze”. Idealnie dzisiejsza Ewangelia pokazuje nam, że zawsze znajdą się osoby, które będą nam mówiły, że należy postąpić inaczej, zachowywać się w określony sposób, spotykać się z jednymi, a innych odrzucić. Przez całe nasze życie, będziemy mieć wokół się doradców, którzy będą nam mówić co powinniśmy, a czego nie. Będą to nasi rodzice, znajomi, sąsiedzi, współmałżonek, a nawet dzieci.

Jezus mówi nam dzisiaj, abyśmy nie żyli pod dyktando innych i nie spełniali czyichś oczekiwań. Nawet Jezus pomimo swoich najczystszych intencji, miał wokół się mnóstwo wrogów i osób Mu nieprzychylnych. Dzielmy się z innymi miłością, którą otrzymaliśmy od Boga. Niech miłość kształtuje nasze myśli, słowa i czyny.

Zastanów się dzisiaj proszę czy Twoje decyzje i działania wypływają z Twojego wnętrza, czy też są one wynikiem doradców, których masz wokół siebie? Przejmij kontrolę nad swoim życiem, a niech Twoim jedynym doradcą będzie Duch Święty. Amen.

Nasi doradcy
Share this