Twoje powołanie

Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami.
I rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi».
Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim.
A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci: Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał.
A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim.

Mateusza 4,18-22.

Jezus w dzisiejszej Ewangelii powołuje pierwszych uczniów i mówi do nich, że uczyni ich *rybakami ludzi. *A czy Ty wiesz do czego jesteś powołany? Czy w ogóle zdajesz sobie sprawę z tego, że Jezus powołuje każdego z nas, a więc Ciebie także?!

Często boimy się próbować nowych rzeczy, ponieważ są one nam nieznane, wymagające nowych umiejętności, jak również, a może przede wszystkim, wymagają od nas porzucenia dotychczasowego stylu życia. Gdy uczniowie byli powoływani przez Jezusa, również nie mieli pojęcia co ich czeka, nie byli gotowi na to co ujrzą, jak również musieli porzucić swoje dotychczasowe zajęcia. Jednak zaufali Panu i poszli za Nim, wierząc, że On jest kimś wyjątkowym i się nimi zaopiekuje.

Czy Ty masz na tyle odwagi, aby pójść za Jezusem i poświęcić to jak aktualnie żyjesz? Uczniowie porzucili swoje miejsca pracy, wyruszając w nieznane, poświęcili kontakt z bliskimi, ale przede wszystkim zaufali, że ta zmiana, na którą się decydują będzie zmianą na lepsze. My dzisiaj mamy o wiele większe możliwości i nie musimy (tak po ludzku) tyle poświęcać, ponieważ mamy chociażby komórki i internet, dzięki czemu możemy się komunikować bez ograniczeń, praktycznie z każdego miejsca na ziemi, ale czy mamy na tyle zaufania dla Jezusa?

Zastanów się dzisiaj do czego Ciebie powołuje Jezus. Może ciągle dostajesz jakieś sygnały od otoczenia, najbliższych, Pisma Świętego lub masz po prostu przekonanie, że powinieneś iść w konkretnym kierunku, ale ciągle się boisz?! Pytajmy Pana o nasze powołanie i prośmy Go, aby pokazywał nam drogę, którą dla nas przygotował, ponieważ** Jego droga jest pełna życia, w którym panuje miłość, pokój i spełnienie.** Amen.