/ Jezus

Wieczne lato niebieskie

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść: „Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa.
Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato.
Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże.
Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie.
Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą”.

Łukasza 21,29-33.

Któż z nas nie lubi lata? Dla zdecydowanej większości z nas lato, to pora roku, która mogłaby trwać cały rok. A kto z was pomyślał o wiecznym lecie w niebie? Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi nam, abyśmy się nie bali, gdy „to się dzieje„, ponieważ wtedy zbliżamy się do nas Królestwa Niebieskiego. Często gdy myślimy o końcu świata lub o własnej śmierci, towarzyszy nam lęk, smutek i niepewność, a Jezus zachęca nas do czegoś zupełnie przeciwnego.

Kolejną fundamentalną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę to fakt, że Pismo Święte powstawało bardzo, bardzo dawno temu, gdy świat był zupełnie różny od tego, jaki znamy dzisiaj, a mimo to, uczy nas, jak mamy sobie radzić w naszym życiu. Jezus mówi nam *moje słowa nie przeminą, *a my czytając Pismo Święte i żyjąc blisko Chrystusa, możemy czerpać z Jego nieskończonej miłości. Właśnie w taki sposób Jezus przygotowuje nas do wiecznego lata w niebie, dlatego też nie bójmy się gdy „to się dzieje”, tylko radujmy z tego, że Królestwo Niebieskie się zbliża.

Pochodź dzisiaj z pytaniem: jak Ja wyobrażam sobie wieczne lato w Królestwie Niebieskim? Niech ten poranek i okrycie się Słowem Bożym, będzie dla Ciebie takim niewielkim przedsmakiem samego nieba. Amen.

Wieczne lato niebieskie
Share this