Koniec świata

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział:
«Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».
Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?»
Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „Ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie chodźcie za nimi.
I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec».
Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu.
Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie».

Łukasza 21,5-11.

Czy chciałbyś znać datę końca świata? Ile to już razy słyszeliśmy, że według naukowców, astronomów, czy innych, nasz świat się skończy w dniu … . Ile przy tym wszystkim towarzyszy nam emocji, rozważania jak to będzie, a przecież to wszystko jest … nieważne! Osobiście uważam, że bardzo źle było by, gdybyśmy znali datę końca świata. O tym właśnie mówi do nas dzisiaj Pismo Święte. Nie skupiajmy się na tym kiedy nastąpi koniec, ale spożytkujmy naszą energię na to, aby być gotowym na życie wieczne w niebie!

Wiecie, wczoraj gdy wracaliśmy z Żoną z podróży, na jednej w wież, pod zegarem widniał napis „jedna z tych godzin będzie twą ostatnią”. Aż mnie ciarki przeszły jak to przeczytałem. Na dodatek, tego samego dnia, wieczorem dowiedzieliśmy się, że nasz Znajomy, który miał dopiero 22 lata … zmarł. Możecie sobie tylko wyobrazić, jak się czuliśmy z Żoną, gdy połączyliśmy sobie ten napis, z tą przykrą wiadomością.

Jak wiele czasu marnujesz, na sprawy całkowicie nieważne? Co kieruje Twoim życiem i wyborami, które dokonujesz każdego dnia? Odpowiedz sobie dziś na te trudne pytania. Być może okaże się, że zupełnie nie masz panowania nad swoim życiem, a dzień za dniem mija Ci całkowicie nie tak, jakbyś tego chciał.

Koniec świata nie jest tragedią, ale odrzucenie Królestwa Niebieskiego i miłości, którą ofiarowuje nam Pan, każdego dnia, to jest dopiero tragedia.