Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie.
W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce.
A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.
Znacie drogę, dokąd Ja idę».
Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»
Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie».

Jana 14,1-6.

Niesamowita jest odpowiedź Jezusa na pytanie Tomasza *„Ja jestem drogą, prawdą i życiem”, *a gdy połączymy to z myślą, że sam Jezus szykuje nam miejsce w niebie, to otrzymujemy piękny obraz, na którym mógłbym właściwie zakończyć dzisiejszy komentarz. Dlatego zanim przeczytasz dalszy ciąg, zatrzymaj się proszę na tym pierwszym zdaniu i wyobraź sobie to, jak Jezus szykuje miejsce w niebie specjalnie dla Ciebie!

Na pewno znasz nie jedną osobę lub małżeństwo, które mogłoby się wydawać, że mają wszystko, są znani, lubiani, majętni, mieszkają w pięknym domu, a na wakacje wyjeżdżają kilka razy w roku. Natomiast gdy z nimi rozmawiasz, masz wrażenie, że tak naprawdę czegoś im cały czas brakuje, a ich status życiowy jest dla nich zwykłą codziennością, która już stała się po prostu normą.

Jezus pokazuje nam, że to On jest drogą i my idąc za Nim jesteśmy na właściwej drodze, na której odkrywamy prawdę o sobie samym oraz o świecie, który nas otacza, a idąc za Jezusem żyjemy pełnią życia i zmierzamy do wieczności. Tylko On może diametralnie zmienić nasze życie, jednak pytanie brzmi czy my chcemy na tą drogę wejść?

Zastanów się dzisiaj czy Ja jestem na właściwej drodze? A może tylko idę poboczem. odhaczając niedzielną Mszę Świętą i skupiając się tylko na dobrach materialnych tego świata. Pamiętaj sam Jezus szykuje specjalnie dla Ciebie miejsce w niebie, tylko czy Ty skorzystasz z tego zaproszenia?