/ Bóg

Wstydzisz się swojej wiary?

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych;
a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.
Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone.
Kiedy was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić,
bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć”.

Łk. 12,8-12

Czytając dzisiejszą Ewangelię przypomniał mi się czas mojego nawrócenia. Pamiętam jak trudno było mi np. przeżegnać się przechodząc lub przejeżdżając obok kościoła lub przyznać się przed innymi, że nie mogę się z nimi spotkać o konkretnej porze, ponieważ idę na Mszę Świętą. Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że faktycznie bałem się przyznać do Jezusa i wolałem, aby jak najmniej osób wiedziało o mojej wierze.

Dziś jest zupełnie inaczej i zamiast wstydu czuję dumę, że mogę dzielić się moją wiarą choćby przez akcję „Okryj się Słowem Bożym”, w której piszę do was każdego dnia lub podczas mówienia świadectwa razem z moją Żoną w szkołach (kolejne już w nadchodzący wtorek). To jest dla mnie teraz coś wręcz naturalnego i chcę się dzielić z innymi moimi doświadczeniami wiary i działaniami Ducha Świętego w moim życiu.

Każdego dnia modlimy się z Żoną modlitwą Anioł Pański w południe do Ducha Świętego i prosimy Go o prowadzenie. Praktycznie przed każdym ważnym spotkaniem prosimy o mądrość i prowadzenie. A jak jest u Ciebie? Czy wstydzisz się swojej wiary? Czy jesteś otwarty na działanie Ducha Świętego?

Zastanów się dziś proszę nad tym i nie wstydź się prosić Ducha Świętego o otwartość, prowadzenie i działanie w Twoim sercu. On tylko czeka, aż otworzysz swojej serce i wpuścisz Go do środka. Amen.

Wstydzisz się swojej wiary?
Share this