Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich czynów Jezusa, On powiedział do swoich uczniów:
«Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi».
Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o nie.

Łk 9,43b-45

Oj Jezu, Jezu. Jak Ty nie znasz się na marketingu – jak chcesz sprzedać swoją naukę uczniom?! Chyba musisz pójść na kurs PR! Gdy jesteś na fali, ludzie Cię podziwiają, to nie mówi się o takich rzeczach… Hmm, a może to ja nie rozumiem? Może moje postrzeganie jest niewłaściwe?** Jezus uczy mnie i Ciebie, że nie ma złych i dobrych wieści.** Zapowiedź męki jest zwycięstwem. To poświecenie Jezusa zamienione jest w Radość wielką, dzięki temu mamy Życie – i to na wieki!
Co to dziś mówi Tobie i mnie?

Czy dopuszczasz taką myśl, że sytuacja, którą dziś uznajesz za ciężką – może  być Twoim największym błogosławieństwem? Być może dziś widzisz samo cierpienie i ból, ale to kształtuje Cię w taki sposób, że nie oceniasz ludzi i umiesz być wdzięcznym za wszystko i to z całego serca. Bóg widzi całe nasze życie, a my tylko jego fragmenty.
Czujemy ból i uznajemy, że to coś złego. Uciekamy od tego, a Jezus pokazuje, że emocje nie są ani złe, ani dobre. Ok, pewnie słyszałeś to tysiąc razy, ale to oznacza, że to, co czujesz – masz prawo czuć! Jezus pokazuje, że można się bać, cierpieć, pragnąć czegoś innego i… wygrać, gdy pełni się wolę Boga (a to poznasz mówiąc do Niego i Jego słuchając).
Nie bądź jak uczniowie i nie bój się! Zapytaj się dziś Boga co robi w Twoim sercu poprzez sytuacje, które dziś nazywasz „karą”, „pechem”, czy po prostu „nieszczęściem”. Może to się okazać Twoim największym kapitałem na przyszłość!