A Ty chcesz Go zobaczyć?

Dzień dobry! Właśnie rozpoczął się kolejny piękny dzień naszego życia! Dziś także rozpoczyna się astronomiczna jesień i dziś również zaczynamy akcję Okryj się Słowem Bożym, o której więcej tutaj. Będziemy się karmić każdego dnia fragmentem Ewangelii na dany dzień i zadawać sobie pytanie: „jak dany fragment odnosi się do mnie?”. Będziemy każdego dnia punktualnie o 8.00 częstować Was  Słowem, które – mamy nadzieję – będzie ogrzewało Wasze serce w coraz to chłodniejsze poranki. A więc zaczynamy!

*Tetrarcha Herod usłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Jezusa i był zaniepokojony. Niektórzy bowiem mówili, że Jan powstał z martwych; inni, że Eliasz się zjawił; jeszcze inni, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał. *
Lecz Herod mówił: «Ja kazałem ściąć Jana. Któż więc jest Ten, o którym takie rzeczy słyszę?» I chciał Go zobaczyć.

Łk 9, 7-9

Któż z nas nie słyszał o Jezusie? Nie ważne czy jesteś osobą wierzącą czy też nie, nie ważne czy chodzisz do kościoła czy też unikasz go jak ognia, nie ważne też czy jesteś ateistą czy też np. buddystą, na pewno słyszałeś o kimś takim jak Jezus Chrystus. A teraz zadaj sobie pytanie czy chciałbyś Go zobaczyć? O co byś Go zapytał? Jakie emocje by Ci towarzyszyły? Byłbyś szczęśliwy czy raczej podenerwowany bo wiesz, że Twoje życie niekoniecznie jest zgodne z Jego nauką? Myślę, że każdy z nas chciałby się spotkać z Jezusem i zadać mu kilka naprawdę trudnych pytań! Pewnie większość z Nas myśli sobie, że to nie możliwe, abyś mógł dziś ujrzeć Boga, czy aby na pewno?

Tylko czy zdajesz sobie sprawę z tego, tak naprawdę każdego dnia mamy taką możliwość?! TAK, mamy możliwość spotkania się z Chrystusem każdego dnia! On nas do siebie zaprasza, tylko My niestety w codziennym zabieganiu zupełnie nie dostrzegamy Jego zaproszenia. Mało tego, nie musisz nawet iść do kościoła, którego być może tak unikasz, choć nie ukrywajmy, że odwiedzanie Chrystusa w jego domu tutaj na ziemi również jest bardzo ważne. Wystarczy, że usiądziesz i z serca zaczniesz do Niego mówić, opowiadają Mu o swoich trudnościach i pytając o sprawy, które Cie nurtują. Jedyne co musisz zrobić to otworzyć swoje serce, bo w przeciwnym razie będziesz czuł, że gadasz sam do siebie, co niekoniecznie jest tym o co tutaj chodzi. **Spróbuj dzisiaj usiąść i powiedzieć Bogu co masz w sercu.**Znajdź dziś chwilę, aby usiąść w miejscu, w którym nic nie będzie Cie rozpraszało i posłuchaj jak Bóg zacznie do Ciebie mówić.

Niech ten dzisiejszy dzień, będzie dniem spotkania z Panem Bogiem.

Amen.